ثبت نام کتاب های درسی هفتم

ثبت‌نام کتاب درسی هفتم 1402 – 1403 + ویدئو آموزشی

احتمالا در جریان هستید که ثبت‌ نام کتاب درسی هفتم با جدیدترین تغییرات اعمال‌شده، صرفا در بازه زمانی خاصی امکان‌پذیر است. این موضوع باعث شده است که فراموشی یا از دست دادن زمان، اتفاقات پیش‌بینی نشده مانند گم کردن کتاب‌ها به یکی از مشکلات دانش آموزان تبدیل شود!

در این مقاله به بررسی شیوه و زمان ثبت نام کتاب درسی هفتم پرداختیم. به علاوه، اگر از ثبت نام جامانده‌اید و فرصت خرید کتاب درسی هفتم، به صورت کلی و یا تک جلدی در کتابانه فراهم است. برای آشنایی با روش انجام کار، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ویدئو نحوه ثبت نام در سامانه ثبت سفارش کتب درسی

برای ثبت نام کتاب درسی می‌توان به دو شیوه فردی و گروهی اقدام نمود. ویدیو مربوط به هر یک از این روش ها در ادامه برای شما آورده شده است.

نحوه ثبت نام در سامانه ثبت سفارش کتب درسی (ثبت نام فردی)

اگر قصد دارید بدون مداخله مدرسه، به صورت شخصی برای ثبت نام کتاب های کلاس هفتم اقدام نمایید، مراحل آن به صورت کامل در ویدیو زیر ذکر شده است:

آموزش ثبت نام در سامانه ثبت سفارش کتب درسی (سفارش گروهی)

ویدیو زیر برای آموزش ثبت نام های گروهی و مختص مدیران مدارس است. مراحل ثبت نام در ویدیو زیر به صورت کامل به شما ارائه شده است:

فهرست کامل کتاب های درسی هفتم

پیش از خرید کتاب درسی هفتم، آگاهی از انواع کتاب‌های حاضر در لیست پایه هفتم، آرامشِ خاطر والدین و دانش‌آموزان خواهد بود. بنابراین بهتر است با فهرست زیر، مواردی که خواستار تهیه آن‌ها از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی یا راه‌های دیگر هستید را مرور کنیم:

کتاب های درسی پایه هفتم:

نکات مهم ثبت ‌نام کتاب درسی پایه هفتم

برای ثبت نام کتاب درسی هفتم از طریق سامانه، رعایت نکاتی از سوی دانش‌آموز و البته مدیریت مدرسه که اقدام به ثبت کتاب‌های درسی می‌نماید، ضرورت دارد.

دانش‌آموزان باید پیش از شروع فرایند ثبت سفارش جهت خرید کتاب درسی هفتم، مدرسه دلخواه خود جهت ادامه تحصیل را انتخاب نموده و مدارک لازم را ارائه دهند.

زمان ثبت‌نام جهت دریافت کتاب‌های پایه هفتم

وزارت آموزش و پرورش هرساله بازه زمانی تقریبا مشخصی را برای ثبت سفارش کتاب های درسی هفتم در نظر می‌گیرد؛ این بازه برای هر سال تحصیلی معمولا از 5 تیر آغاز شده و تا 10 شهریور ادامه خواهد داشت. موعد ثبت‌نام اینترنتی صرفا در بازه زمانیِ یادشده است؛ اما تحویل کتاب‌ها توسط مدارس هم‌زمان با شروع سال تحصیلی جدید انجام می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کتاب درسی

نحوه ثبت نام کتاب های درسی هفتم

مدیریت مدرسه ضمن تطابق هویت دانش‌آموزان و ثبت‌نام ایشان از طریق سامانه سیدا، کتاب‌های درسی هر پایه را باتوجه به تعداد دانش‌آموزان هر کلاس سفارش می‌دهد و همچنین مسئولیت تحویل کتاب‌ها به دانش‌آموزان را در موعدد مقرر خواهد داشت.

البته دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه و وارد کردن کد ملی به همراه شماره سریال شناسنامه، کتاب های درسی هفتم را شخصا سفارش داده و با شروع سال تحصیلی از مدرسه مورد نظر دریافت نمایند.

یک فرصت جبران تضمینی؛ خرید کتاب‌ درسی هفتم از کتابانه

اگر تمایل داشته باشید به هر دلیل، کتاب‌های‌تان را به‌صورت تک‌جلد تهیه نمایید یا زمان مشخص‌شده توسط سامانه را از دست داده‌اید، خوب است بدانید که امکان خرید کتاب درسی هفتم به‌صورت آزاد هم وجود دارد.

خرید کتاب درسی پایه هفتم از طریق وب‌سایت معتبر یا فروشگاهی که خودتان یا اطرافیان‌تان می‌شناسید، بی دردسرترین روش دنیا است! به این منظور، کتاب‌فروشی اینترنتی کتابانه امکان تهیه کتاب های درسی هفتم بدون نیاز به ثبت‌نام را فراهم نموده است.

در این روش قرار نیست مدارک هویتی شما تایید شود و یا الزاما در محل توزیع کتاب حاضر شوید! ضمن این‌که امکان سفارش کتب پایه هفتم در هر زمان از سال که بخواهید، مهیا است؛ در سریع‌ترین زمان ممکن و با چند کلیک، کتاب‌های دلخواه به سبد خرید مجازی اضافه شده و درب منزل تحویل داده می‌شود.

ویژگی‌های خرید کتاب درسی پایه هفتم به‌صورت آزاد (بدون ثبت‌نام)

  1. معمولا هزینه خرید کتاب درسی هفتم به‌صورت آزاد کمی بالاتراز نرخ مصوب دولتی است.
  2. محدود نبودن زمان برای ارائه کتاب، در فرایند خرید کتاب درسی به‌صورت آزاد، مزیت فوق‌العاده‌ای است و برای جبران اتفاقات پیش‌بینی نشده مانند گم کردن کتاب درسی، می‌تواند موثر باشد.
  3. برای خرید کتاب‌های درسی پایه هفتم به‌صورت آزاد، الزامی به وارد کردن کدملی یا شماره سریال شناسنامه نیست و روند خرید آسان‌تر خواهد بود.
  4. برای دریافت کتاب‌های درسی که به‌صورت آزاد سفارش داده می‌شود، کادر مدرسه نقشی نخواهد داشت و تمام مراحل ثبت سفارش و تحویل، درب منزل دانش‌آموز صورت می‌گیرد.

آموزش تصویری مراحل ثبت نام کتاب درسی هفتم

ابتدا نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com در مرورگر خود جستجو کنید.

وارد گزینه «ورود دانش آموزان» شوید.

نحوه ثبت نام کتاب های درسی

مشخصات را در قسمت زیر وارد کنید.

راه ثبت نام کتاب های درسی

سفارش خود را ثبت کنید و کتب درسی مورد نیازتان را انتخاب نمایید.

شیوه ثبت نام کتاب درسی

گزینه ثبت سفارش و پرداخت هزینه را انتخاب نمایید.

چگونه کتاب های درسی مدرسه را ثبت نام کنیم؟

در این مرحله باید مراحل پرداخت به وسیله کارت بانکی عضو شتاب را انجام دهید.

ثبت‌نام کتاب درسی هفتم 1402 – 1403 + ویدئو آموزشی

پس از این مرحله، ثبت نام شما انجام شده است.

کلام آخر

امیدواریم مطالب این مقاله در پاسخ به تعدادی از سوالات شما درمورد موعد و نحوه ثبت نام کتاب های هفتم موفق عمل کرده باشد. شما نیز اگر نکته‌ای دارید که در مقاله ذکر نشده، لطفا آن را با ما و دیگر مخاطبین سایت کتابانه به اشتراک بگذارید. ما همواره، منتظر شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سایت