بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی به کودک

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بر اساس تحقیقات، آموزش زبان به کودکان قبل از 10 سالگی، تاثیر بسیار زیادی در تسلط بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی در آینده دارد. در این میان انتخاب یک منبع آموزشی مناسب می‌تواند این تاثیر را دو چندان کند. در این مقاله با معرفی بهترین کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح برای کودکان، با شما هستیم.


خرید کتاب first friends

کتاب  first friends

مجموعه first friends یک دوره سه سطحی پرطرفدار پایه‌ای از مجموعه کتابهای آموزش زبان انگلیسی براساس سیستم بین‌المللی فونتیکس یا آواشناسی به کودکان است که در دو نسخه آمریکن و بریتیش توسط انتشارت دانشگاه آکسفورد به چاپ رسیده است. نویسنده این کتاب سوزان لانوزی یکی از مربیان، نویسندگان و مشاوران برجسته در امر آموزش زبان به کودکان است.

بسته آموزشی کتاب first friends با ارائه‌ی منابع آموزشی متنوع چه به‌صورت چاپی و چه به‌صورت دیجیتال، یک مجموعه کامل آموزشی را برای زبان‌آموزان نوپا فراهم ساخته و آنان را از سایر منابع بی‌نیاز می‌کند. محتویات این بسته آموزشی شامل کتاب‌ زبان آموز، کتاب کار، کتاب مربی، لوح فشرده‌ی حاوی فایل‌های صوتی کتاب برای تقویت مهارت شنیداری، ابزارهای تدریس نظیر فلش کارت‌های تصویری و دو کتاب آموزش اعداد برای فراگیری سریع و کامل کلیه‌ مهارت‌های زبان انگلیسی توسط کودکان می‌باشد.


خرید کتاب Family And Friends

کتاب Family And Friends

مجموعه کتاب های  Family And Friends، در هفت سطح، یکی از کامل‌ترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است. این مجموعه که توسط انتشارات آکسفورد تألیف و منتشر شده، برای سنین 8 تا 12 سال مناسب بوده، آموزش را از الفبا آغاز کرده و سعی در تربیت چهار مهارت زبان در کودکان دارد.

تمرکز لیست کتاب های Family And Friends بر تقویت بیشترِ مهارت‌های شنیداری و مکالمه (Speaking و Listening) بوده؛ اما به‌صورت موازی سعی دارد تا بر روی هر چهار مهارت اصلی شنیداری، نوشتاری، مکالمه و خواندن زبان‌آموز با روش‌هایی جذاب نیز کار شود. این کتاب‌ها هم در آموزشگاه‌های زبان تدریس می‌شوند و هم طراحی آنها به‌گونه‌ای است که کودک می‌تواند از آنها در خانه، به‌عنوان خودآموز، استفاده کند. در کتاب اصلی، در هر درس، کلمات و قواعد به کودکان آموخته می‌شود و برای تثبیت این آموخته‌ها، لازم است که زبان‌آموز، تمرینات مخصوص به همان درس را انجام دهد.


خرید کتاب M’R Bug’s Phonics

کتاب M’R Bug’s Phonics

 سری کتاب‌های دوجلدی  M’R Bug’s Phonics، مجموعه ای است که در آن تلفظ صحیح تمامی واج‌های مصوت و صامت را به کودکان آموزش می‌دهد. بسیاری از صاحب نظران بر این عقیده‌اند که بهترین زمان فراگیری زبان های خارجی، خردسالی است و برای این عقیده این دلیل را می‌آورند که هرچه نحوه‌ی تلفظ صحیح زودتر در ذهن افراد نهادینه و تثبیت شود بهتر است. این کتاب 12 فصل دارد و در ابتدای هر درس یک قصه‌ی صوتی برای کودکان پخش می‌شود که هدف آن تقویت مهارت شنیداری کودکان است و در آن واژگان جدید برای کودکان پخش می‌شود. سپس بر روی تشخیص حروف در متن و کلمات کار می‌شود و تمرین تلفظ نیز انجام می‌شود.  به کودکان پس از تمرینات فوق سرمشق‌هایی داده می‌شود و از آن‌ها خواسته می‌شود که از روی آنها بنویسند.

این مجموعه تلاش نموده تا تمرینات جذاب کودکان علاقه‌مند را به یادگیری زبان ترغیب نماید. در کتاب اشکال و تصاویر رنگی و زیبا استفاده شده است که ظاهر کتاب را بسیار زیبا کرده است و کودکان را به تورق کتاب راغب‌تر می‌کند؛ شخصیتی به نام M’R Bug که یک سوسک با‌مزه است، آموزش را به گونه‌ی داستانی و فانتزی‌تر نموده و در اکثر بخش‌های کتاب با کودکان دلبند شما همراه است. این مجموعه در دو جلد کتاب M’R Bug’s Phonics 1 و کتاب M’R Bug’s Phonics 2 به چاپ رسیده است.


خرید کتاب فونیکس فور کیدز

کتاب Phonics For Kids

کتاب های  Phonics For Kids از مجموعه کتاب‌های غنی، جامع و کاربردی آموزش زبان به کودکان زیر هفت سال به روش فونیکس است که توسط «انتشارات لانگمن» به تالیف رسیده است. در تدریس زبان به این روش، می‌توان به‌طور همزمان بر روی هر 4 مهارت زبانی صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن کار کرد. 

Phonics For Kids مجموعه‌ای شش سطحی برای آموزش الفبای زبان انگلیسی به کودکان است.  این کتاب‌ها با ارائه روشی منظم و برخورداری از داستان‌ها، آهنگ‌ها و ترانه‌های کودکانه‌ی زیبا و شاد، تصاویر و فرهنگ لغت تصویری جذاب و سرگرم‌کننده و تمرین‌ها و فعالیت‌های متنوع و منحصر به فرد، در آموزش الفبای زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کودکان بسیار موثر عمل می‌کند.

حروف الفبا انگلیسی در قالب دو بخش مجزا شامل آموزش حروف از a-m و n-z  ارائه شده است. هر یک از دروس شامل آموزش یکی از حروف انگلیسی همراه با فایل صوتی است که در آغاز هر درس در دو حالت کوچک و بزرگ و در قالب کلمات ساده مشخص می‌شوند. در ادامه ارائه‌ی یک جمله کوتاه و استفاده از حروف در آن، به درک بهتر حروف در کودکان کمک می‌کند. تمرین‌های کتاب های Phonics For Kids به‌ اشکال متنوع همچون استفاده از برچسب، برش تصاویر، رنگ آمیزی و… حل تمرین را برای کودکان بسیار لذت‌بخش می‌سازد. این کتاب‌ها از جمله پرطرفدارترین کتاب‌های آموزش حروف الفبای انگلیسی به کودکان است.


خرید کتاب تاینی تاک

کتاب tiny talk

روش‌ها و کتاب‌های زیادی برای آموزش زبان به خردسالان و کودکان وجود دارد. ازاین‌بین، لیست کتاب های Tiny Talk، یکی از پرطرف‌دارترین مجموعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی است. مجموعه کتاب های Tiny Talk، مجموعه آموزش زبان کودکان سه تا شش سال است که در سه سطح و شش کتاب 1A، 1B، 2B، 1C و 2C، توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.

لیست کتاب های  Tiny Talk، در سه سطح و در هر سطح به دو بخش A و B تقسیم شده است و از الفبا، آموزش را آغاز می‌نماید. این کتاب‌ها در تمام سطوح شامل ده درس بوده که در هر درس موضوعات ساده و معمول را به‌گونه‌ای جذاب ارائه می‌کند. کودکان با استفاده از این کتاب‌ها، می‌آموزند تا از کلمات بدون برگردان به زبان مادری، استفاده کرده و با استفاده از حافظه تصویری، کلمات را درک، به یاد سپرده و استفاده نماید. با خرید کتاب تاینی تاک اول، کودک شما، ابتدایی‌ترین مسائل در زبان انگلیسی را می‌آموزد. در کتاب‌های دوم و سوم، مسائل پیچیده‌تر و دشوارتری را آموخته و مهارت‌های زبان‌آموزی وی تربیت می‌شود. اگر قصد خرید آنلاین کتاب تاینی تاک با تخفیف را دارید، از کتابانه کمک بگیرید.


خرید کتاب لتس گو

کتاب lets go

مجموعه کتاب های let’s go در زمره‌ی پرطرفدارترین و کامل‌ترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در بیشتر کشورهای جهان است که برای نخستین بار در سال 1990 توسط انتشارات آکسفورد به تالیف رسیده است.

این مجموعه در حال حاضر برای زبان‌آموزان در بیش از 160 کشور در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و میلیون‌ها کودک از طریق روش‌‌های قابل‌اعتماد کتاب های let’s go موفق به یادگیری زبان انگلیسی شده‌اند

یادگیری زبان انگلیسی به دو لهجه بریتیش و آمریکن صورت می‌گیرد. آموزش زبان در لیست کتاب های let’s go منطبق با سیستم زبان‌آموزی آمریکایی و براساس لهجه آمریکن ارائه شده است. مجموعه کتاب های let’s go مطابق با استاندادهای آموزشی کمبریج طراحی شده‌اند. این کتاب‌ها با ارائه‌ی فعالیت‌های متنوع از همان ابتدا کودکان را وادار به پرسش و پاسخ و مکالمه می‌نماید.

نحوه آموزش این مجموعه کتاب‌ها به‌صورت گام به گام و منظم در جلسات کوتاه اما مکرر است به طوری‌که زبان‌آموز فرصت کافی برای یادگیری و فهم مطالب را داشته باشد. فرزند شما با استفاده از کتاب های let’s go می‌تواند انگلیسی را به طرق مختلف تمرین کند، بازی‌های ارتباطی سرگرم‌کننده انجام دهد، فیلم تماشا کند، آهنگ بخواند و در تمام مهارت‌های زبان انگلیسی تبحر یابد.

مجموعه آموزشی کتاب های let’s go از سطح مبتدی تا پیش‌متوسط و برای کودکان 13-5 سال طراحی شده است. هرچند بزرگسالانی که هیچ اطلاعی از زبان انگلیسی ندارند، هم می‌توانند آموزش‌های ابتدایی خود را با این کتاب‌ها آغاز نمایند.


در این مقاله از سایت کتابانه به معرفی بهترین و معروف ترین کتاب های آموزش زبان کودکان پرداختیم و مجموعه های پروفروش و مجبوب زبان کودک را بری شما برشمردیم؛ اگر شما نیز مجموعه یا کتاب خاصی در این زمینه می‌شناسید که می‌تواند برای علاقه‌‌مندان به این حوزه مفید باشد، نام آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سایت