مقایسه کتاب‌های تست زیست‌شناسی خیلی سبز، میکرو و الگوی دوازدهم

درس زیست شناسی به دلیل اهمیت بیشتر در کنکور تجربی نسبت به سایر دروس اختصاصی، رقابت شدیدی بین داوطلبان به وجود آمده است. این واقعیت باعث می‌شود که داوطلبان نیازمند برنامه‌ریزی دقیق‌تر و منابع باکیفیتی برای مطالعه زیست شناسی باشند. مطالعه منابع درسی زیست شناسی و همچنین استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی و تستی زیست کنکور سراسری، با توجه به یک برنامه‌ریزی اصولی، می‌تواند داوطلبان را به نتایج مطلوب و دلخواهشان رساند. در ادامه به مقایسه سه کتاب که از برترین منابع زیست دوازدهم هستند، پرداخته‌ایم.

ما در این مطلب سعی کردیم تا سه کتاب زیست دوازدهم خیلی سبز، میکرو و نشر الگو را از نظر تعداد و نوع تست، میزان سختی تست‌ها، حجم کتاب، محتوای درسنامه و وسعت پوشش مطالب درسی، مورد بررسی قرار دهیم؛ در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت خلاصه و سپس کامل، این کتاب‌ها را مقایسه کنیم.

تعداد و نوع تست‌ها:

 • کتاب میکرو زیست دوازدهم: حدود 1200 تست چهارگزینه‌ای با پاسخ‌های تشریحی، تست‌های سطح بالا و آزمون‌های جامع.
 • کتاب زیست شناسی دوازدهم نشر الگو: شامل درسنامه‌ها و تست‌های پرتعداد، حدود 2221،  می‌شود.
 • کتاب زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز: حدود 1768 تست با پوشش وسیع از مباحث زیست‌شناسی.

میزان سختی تست‌ها:

همه کتاب‌ها میزان سختی تست‌ها را به صورت دقیق مشخص نکرده‌اند، اما هر کتاب شامل تست‌های متنوعی با سطوح مختلف سختی می‌باشد.

حجم کتاب:

 • کتاب میکرو زیست دوازدهم: 576 صفحه دارد.
 • کتاب زیست شناسی دوازدهم نشر الگو: در دو جلد و 496 صفحه تدوین شده است.
 • کتاب زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز: حدود 700 صفحه دارد.

شیوایی بیان و غنای درسنامه‌ها:

 • کتاب میکرو زیست دوازدهم: بیان رسمی و روان در درسنامه‌ها.
 • کتاب زیست شناسی دوازدهم نشر الگو: بیان رسمی با لحنی ساده و شیوا در درسنامه‌ها.
 • کتاب زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز: بیان ساده و روان با شوخی و طنز در درسنامه‌ها.

پوشش مباحث درسی:

همه کتاب‌ها درسنامه‌های کاملی ارائه می‌دهند، اما کتاب زیست دوازدهم خیلی سبز تاکید بیشتری بر تشریح مباحث درسی در درسنامه‌ها و ارائه توضیحات مفهومی دارد.

کتاب میکرو زیست دوازدهم با پاسخ‌نامه تشریحی کمک شایانی به درک مفاهیم دارد.

حال به معرفی هر یک از این کتاب ها به صورت جداگانه می‌پردازیم:

بررسی کامل کتاب زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

کتاب زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز یک منبع بسیار مهم برای داوطلبان کنکور سراسری و همچنین دانش‌آموزان دوره دوازدهم در رشته زیست شناسی محسوب می‌شود. این کتاب با سبک نوشتاری ساده و روان، مباحث زیست دوازدهم را به شیوه‌ای آسان و جذاب برای دانش‌آموزان تدریس می‌کند. نکته‌های جالب و شوخی‌های کوچک در متن، علاوه بر افزایش جذابیت، به یادگیری و تفهیم بهتر مطالب کمک می‌کنند.

کتاب به طور جامع و منظم به تدریس مباحث پرداخته است. فهرست دقیق فصل‌ها و مباحث داخل کتاب، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به سرعت به موضوعات مورد نظر دسترسی پیدا کنند. در هر فصل، ابتدا درس‌نامه‌ها آمده که مفاهیم کلیدی را به شیوه‌ای واضح توضیح می‌دهند. سپس، تست‌های متنوعی به همراه سوالات آموزشی در دسته‌بندی‌های مختلف آمده است.

کیفیت بالای تصاویر و نمودارها نیز در این کتاب به خوبی مشهود است. همچنین، پاسخنامه‌های تشریحی به همراه تست‌ها، نحوه حل سوالات را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند و این امر به افزایش تفهیم درس‌ها کمک می‌کند.

با توجه به پوشش جامع مباحث و تست‌های متنوع این کتاب، می‌توان آن را به عنوان جایگزینی مناسب برای کتاب درسی در دوره دوازدهم و همچنین منبع اصلی مطالعه برای داوطلبان کنکور سراسری توصیه کرد.

بررسی کامل کتاب زیست شناسی دوازدهم نشر الگو

درسنامه‌های مفهومی و مناسب، به همراه بارکد فیلم‌های آموزشی در جلد دوم و تله‌های تستی در پاسخنامه، ویژگی‌های خاص این کتاب را تشکیل می‌دهند. استفاده از این کتاب پس از تدریس دبیر و مطالعه کامل کتاب درسی به دانش‌آموزان توصیه می‌شود.

فهرست کتاب زیست دوازدهم نشر الگو شامل تمامی قسمت‌ها از جمله گفتارها، آزمون‌ها و پاسخنامه کلیدی است. درسنامه‌های ارائه شده در این کتاب با لحنی رسمی و بیانی ساده و شیوا، مفاهیم را توضیح می‌دهند.

در جلد اول، ابتدا درسنامه‌ها قرار داده شده‌اند؛ سپس تست‌ها و آزمون‌ها به ترتیب آمده‌اند و در نهایت، گفتارهای بعدی در کتاب قرار می‌گیرند. جلد دوم شامل پاسخنامه‌های تشریحی است.

اندازه نوشته‌ها در جلد اول این کتاب مناسب برای مطالعه و درک بهتر مفاهیم است. فواصل بین خطوط و جملات به خوبی رعایت شده است. در جلد دوم، به نظر می‌رسد که فشردگی جملات بیشتر است.

کیفیت چاپ این کتاب بالاست و رسم نمودارها و جداول با کیفیت مناسبی انجام شده است. علاوه بر این، استفاده از عکس‌ها و شکل‌ها در درسنامه‌ها نیز کیفیت بالایی دارد.

بررسی کامل کتاب میکرو زیست دوازدهم

این کتاب شامل پرسش چهارگزینه‌ای از نوع سراسری و تألیفی، به همراه پاسخ‌های تشریحی است. در این مطلب، ویژگی‌ها و محتوای این کتاب را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم.

ویژگی‌های برجسته این کتاب عبارتند از:

 • تست‌های سطح بالا در هر فصل با عنوان «یک گام فراتر» که امکان ارتقای سطح معلومات داوطلبان را فراهم می‌کند.
 • آزمون جامع در پایان هر فصل با عنوان «گام آخر» که امکان ارزیابی جامع را برای شما فراهم می‌آورد.
 • تست‌های ترکیبی در هر فصل که مهارت‌های دانش‌آموزان را در ترکیب و انتقال مفاهیم می‌آزماید.
 • پاسخ‌نامه‌های تشریحی برای تمامی پرسش‌ها که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا روش حل مسائل را بهتر درک کنند.
 • بررسی سایر گزینه‌های تست‌های علل صحیح یا غلط بوودن آنها را مشخص می‌کند.
 • آموزش کامل مطالب کتاب درسی در قالب درس‌نامه‌های ساده و روان در جلد آموزش.

این کتاب با ارائه تست‌های پربار و سطح بالا، آزمون‌های جامع، و پاسخ‌نامه‌های تشریحی، به دانش‌آموزان کتابی کامل را برای آمادگی در کنکور تقدیم می‌کند.

جمع بندی

جدول زیر جهت جمع‌بندی خدمت شما ارائه می‌شود:

  پاسخنامه تشریحی  لحن توضیحات کتاب  قابلیت جایگزینی برای کتاب درسی  پوشش مباحث درسی  غنای درسنامه  تعداد صفحات کتاب  تعداد تست 
    دارد    صمیمی و دوستانه    دارد    کامل    بالا    700    1768  کتاب زیست دوازدهم خیلی سبز  
    دارد    رسمی    ندارد    کامل    متوسط    496    2221  کتاب زیست دوازدهم نشر الگو  
    دارد    رسمی    ندارد    کامل    خوب    576    1200  کتاب میکرو زیست دوازدهم گاج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سایت