معرفی کتاب های Top notch

معرفی کتاب‌های Top notch (Fundamentals, 1, 2, 3)

 مجموعه کتاب های Top notch از مجموعه‌های موفق آموزش زبان انگلیسی در بسیاری از آموزشگاه‌های زبان دنیا، اثر انتشارات پیرسون لانگمن، است که در 4 سطحِ Top notch fundamentals و Top notch1 و Top notch2 و Top notch3 به زبان‌آموزان ارائه شده است. این مجموعه توسط دو تن از مدرسان باسابقه و به نام بین‌المللی زبان انگلیسی، «جن سسلو» و «آلن آشر» گردآوری و تالیف شده و با تکنیک‌های مؤثر و به‌روز آموزش زبان توانسته جایزه Distinguished Achievement Award سال‌های 2006 و 2007 را به خود اختصاص دهد.

مجموعه کتاب های Top notch آموزش کلیه‌ی مهارت‌های زبان انگلیسی را پوشش می‌دهند؛ اما تمرکز ویژه‌ای بر مهارت صحبت کردن و تقویت مهارت شنیداری دارد. این مجموعه با ارائه‌ی تمرین‌های متنوع مکالمه‌محور، زبان‌آموزان را برای برقراری ارتباط به با طیف گسترده‌ای از لهجه‌های انگلیسی و قرارگیری در موقعیت‌های اجتماعی، مسافرتی و تجاری آماده می‌سازد.

کتاب های تاپ ناچ به ترتیب

نقاط ضعف و قوت کتاب های تاپ ناچ

تمام کتاب‌ های تاپ ناچ ساختار مشخصی را دنبال می‌کنند و با ارائه‌ی یک ساختار استاندارد، می‌کوشند تمام نکات لازم برای یادگیری مهارت‌های یک زبان جدید را با زبان‌آموز آموزش دهند.

 یکی از ویژگی‌های بارز این مجموعه، آموزش کلمات و جملات کاربردی و گرامر در قالب مکالمه‌های کوتاه است که با توجه به کوتاه بودن مکالمات، زبان‌آموزان می‌توانند آن‌ها را در مدت کوتاهی یاد بگیرند. همچنین با ارائه‌ی تمامی مکالمه‌ها و متن‌های ریدینگ کتاب در فایل‌های صوتی، به تقویت همزمان مهارت شنیداری آن‌ها می‌پردازد.

 در تمامی سطوح مجموعه کتاب های Top notch اهمیت ویژه‌ای به آموزش دقیق فونیکس و تلفظ صحیح کلمات داده شده است. فایل‌های صوتی ارائه شده برای بخش کلمات جدید علاوه بر ارتقا مهارت‌های شنیداری، زبان‌آموزان را با شیوه صحیح تلفظ لغات آشنا می‌سازد.

آموزش گرامر در هر درس مجموعه کتاب های Top notch در بخشی مجزا و در قالب جملات استخراج‌شده از مکالمه یا ریدینگ استخراج ارائه می‌شود. پس از آموزش یک یا دو تمرین مرتبط برای تثبیت آموخته‌ها آورده شده است. همچنین هر درس دارای تمرین‌های در قسمت Grammar Booster و کتاب کار است.

مجموعه کتاب Top Notch

مشخصات کلیدی مجموعه کتاب های Top notch

به طور کلی نکات مثبت و دلایل محبوبیت مجموعه کتاب های Top notch را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • ساختار استاندارد برای آموزش بهتر به زبان آموزان
 • آشنایی زبان‌آموز با موقعیت‌ها و مکالمات روزمره
 • تمرینات مختلف برای تثبیت آموزش‌های زبان انگلیسی
 • گسترش دایره واژگان با آموزش لغات کاربردی
 • محتوای بصری جذاب در کنار نکات مفید آموزشی
 • مرور جملات کاربردی در مکالمات و مثال‌ها
 • امکان یادگیری زبان به صورت خودآموز به سبب داشتن ساختار استاندارد، فایل‌های صوتی و دیگر ابزارهای کمک‌آموزشی

کتاب های تاپ ناچ به ترتیب

خرید کتاب تاپ ناچ فاندامنتالز
 • کتاب Top Notch Fundamentals A و کتاب Top Notch Fundamentals B سطح مبتدی این مجموعه است که به رنگ آبی ارائه می‌شود. هر کتاب این سطح 7 درس دارد و شامل آموزش متون، مکالمات، واژگان و نکات دستوری ساده چون زمان حال ساده و کلمات پرسشی ساده است.
خرید کتاب top notch 1
 • کتاب Top Notch 1A و کتاب Top Notch 1B دارای رنگ قرمز هستند و بیشتر بر تقویت مکالمه و مهارت شنیداری تمرکز دارد. مکالمات سطح ساده‌ای دارند و به مواردروزمره چون احوالپرسی و معرفی خود، قبول یا رد درخواست، سفارش در رستوران و … اختصاص داده شده است. زبان‌آموز با استفاده از فایل‌های صوتی و آموزش واژگان می‌تواند تا سطح مکالمه خود را تا حد قابل‌قبولی افزایش دهد. گرامر این سطح نیز موارد ساده‌ای چون be going to و زمان حال و گذشته ساده را شامل می‌شود.
خرید کتاب top notch 2
 • کتاب Top Notch 2A و کتاب Top Notch 2B برای زبان‌آموزان سطح پیش متوسط زبان انگلیسی مناسب هستند که تا حدی بر واژگان و گرامر ابتدایی زبان مسلط شده‌اند و مایلند مهارت‌های اصلی زبانی، گرامر و دایره واژگان خود را تا حد متوسط ارتقا دهند. مکالمه‌ها در این سطح کمی گسترده‌تر می‌شوند. گرامر این سطح نیز موارد ساده‌ای چون حال کامل، گذشته استمراری، اسامی قابل شمارش و… را شامل می‌شود.
خرید کتاب top notch 3
 • کتاب Top Notch 3A و کتاب Top Notch 3B برای زبان‌آموزان سطح متوسط زبان مناسب است. هر کتاب دارای 5 فصل است که تمامی مهارت‌های زبانی را تا حد متوسط به بالا توسعه می‌دهد و مانند کتاب‌های قبل تاکید ویژه‌ای بر تقویت مکالمه دارد. کلمات و متون سطح نسبتا بالایی دارند و مباحثی چون سلامتی و درمان، تفریحات، آب و هوا، حوادث طبیعی و… را پوشش می‌دهند. گرامر این سطح نیز موارد ساده‌ای چون زمان‌های گذشته نقلی و بعید را شامل می‌شود.

آموزش‌های ارائه شده در مجموعه 4 سطحی کتاب Top notch با مجموعه دو سطحی کتاب summit تکمیل می‌شود و یک مجموعه آموزش زبان انگلیسی کامل از سطح مبتدی تا پیشرفته با لهجه آمریکایی را شکل می‌دهند.

کتاب تاپ ناچ چند ترم است؟

آموزش هر کتاب مجموعه تاپ ناچ حدودا یک ترم ۱۰ تا ۱۲ جلسه‌‌ای را شامل می‌شود. یعنی آموزش کامل مجموعه حدود 8 ترم به طول می‌انجامد که در صورت تمایل با ثبت‌نام در کلاس خصوصی می‌توانید سرعت این دوره را به صلاحدید خود تعیین نمایید.

کلام آخر

امیدواریم که مطالب این مقاله، قدری از سوالات را شما را پاسخ گفته و در معرفی و بررسی خصوصیات کتاب های تاپ ناچ مفید عمل کرده باشد. شما نیز اگر تجربه مطالعه مجموعه کتاب top notch را دارید، می‌توانید نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگر مخاطبین کتابانه، به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سایت