دانلود کتاب Oxford Word Skills Elementary

دانلود PDF کتاب آکسفورد ورد اسکیلز المنتری و بیسیک (ویرایش 1 و 2)

اگر به دنبال کتابی برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی، در سطح مقدماتی هستید، کتاب Oxford Word Skills Elementary، به عنوان نخستین جلد از مجموعه‌ی Oxford Word Skills یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

 فایل PDF کتاب Oxford Word Skills Elementary و کتاب Oxford Word Skills basic، در قسمت زیر، برای شما قرار داده شده تا، در صورت تمایل آن را، به صورت رایگان، دانلود نمایید.

دانلود کتاب آکسفورد ورد اسکیلز المنتری

برای آشنایی بیشتر با کتاب Oxford Word Skills Elementary با این مقاله از وبسایت کتابانه همراه باشید.

معرفی کتاب Oxford Word Skills Elementary

مطالب کتاب Oxford Word Skills Elementary با توجه به دانش سطح مبتدی تدوین شده است و به آنها کمک می‌کند تا با یادگیری واژگان اساسی، قادر به درک متون و ارتقا مهارت درک مطلب خود شوند.

این کتاب معرفی به 2000 الی 3000 کلمه و عبارت پرداخته و با تمرین‌های متنوع، زبان‌آموزان را در طول مسیر تقویت دایره لغاتشان همراهی می‌کند.

از ویژگی دیگر کتاب، راحتی در استفاده است. با توجه به طراحی استاندارد و خاص این مجموعه، شما می‌توانید بدون نیاز به همراهی معلم، از کتاب استفاده کنید و به یادگیری لغات جدید بپردازید.

محتوای بسته دانلودی کتاب Oxford Word Skills شامل چیست؟

همانطور که می‌دانید، کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز دارای دو ویرایش است. در بسته‌ی دانلودی که در این مقاله قرار داده شده است، می‌توانید آیتم های زیر را دانلود نمایید:

  • دانلود رایگان PDF کتاب Oxford Word Skills Elementary (ویرایش دوم)
  • دانلود رایگان PDF کتاب Oxford Word Skills basic
  • دانلود رایگان نرم افزار Oxford Word Skills basic که بر روی CD، همراه با کتاب ارائه می‌شود
دانلود کتاب oxford word skills basic

ویژگی های کتاب Oxford Word Skills Elementary

توصیفاتی که در کتاب Oxford Word Skills Elementary برای درک معانی هر کلمه ارائه می‌شود، روان و قابل فهم است و این امر زبان‌آموزان را به یادگیری بیشتر ترغیب می‌کند. برای هر واژه، مثال‌های متعددی ارائه شده که زبان‌آموزان با استفاده از آن‌ها معانی کلمات را بهتر می‌فهمند.

یکی از نقاط قوت این کتاب این است که تمام لغات معرفی شده در هر فصل، با عنوان همان فصل همخوانی دارند، که این امر به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا به سرعت واژگان را شناسایی و ارتباط بین آن‌ها را درک نمایند.

 هر فصل از کتاب، شامل تمرین‌های متنوعی است و زبان‌آموزان با حل کردن‌شان، نقاط ضعف و قوت خود را خواهند شناخت.

هر درس از کتاب Oxford Word Skills مرتبط با موضوع خاصی است و جالب است بدانید که ترتیب لغات در آن، از ترتیب حروف الفبا، از A تا Z ، پیروی می‌کند. به‌کار گرفتن چنین طراحی‌ای، نظم را در این کتاب آموزشی، بسیار افزایش داده است.

ساختار کلی کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز

مجموعه کتاب‌های Oxford Word Skills شامل سه کتاب متمایز، ولی با ساختار مشابه است. هر کتاب از این مجموعه از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

  1. فهرست مطالب: این بخش حاوی فهرست کامل دروس و شماره‌های صفحه‌های مربوطه است. دسته‌بندی موضوعی دروس نیز در این فهرست مشخص شده است.
  2. مقدمه: در این بخش، سطح کتاب، شیوه و ترتیب قرارگیری مطالب، نمادها و علائم اختصاری استفاده شده در متن، نحوه‌ی سازمان‌دهی مطالب، و نکات مربوط به استفاده از کتاب توسط زبان‌آموز و معلم به ذکر شده‌اند.
  3. درس‌ها: هر کتاب از این مجموعه، حاوی چندین درس است. هر درس به طور جداگانه مجموعه‌ای از لغات یا عبارات مرتبط با موضوع خود را آموزش می‌دهد. تمرینات استاندارد نیز برای تثبیت یادگیری واژگان هر درس وجود دارد.
  4. مرور لغات درس‌ها: در انتهای هر درس، تمرینات مروری جهت دوره کردن تمامی لغات مطرح شده در آن درس ارائه شده است. این بخش به عنوان جمع‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  5. ضمائم: این بخش حاوی جداول کاربردی مربوط به مشتقات لغات است. همچنین، برای کتاب سطح مبتدی یک ضمیمه دیگر نیز با موضوع افعال بی‌قاعده‌ی پرکاربرد وجود دارد.
  6. پاسخنامه: پاسخ تمرینات هر کتاب در انتهای آن آورده شده تا زبان‌آموزان بتوانند پاسخ‌های خود را با آن مطابقت دهند.
  7. فهرست واژگان: لیستی از تمامی لغات مطرح شده در هر کتاب به ترتیب حروف الفبا در انتهای کتاب قرار داده شده است. علاوه بر این، شیوه‌ی تلفظ و شماره‌ی درسی که لغت در آن مطرح شده، نیز در این بخش آمده است.
ساختار کتاب آکسفورد ورد اسکیلز المنتری

ساختار دروس در کتاب Oxford Word Skills Elementary

ساختار درس‌های کتاب Oxford Word Skills Elementary به نحوی طراحی شده است که به زبان‌آموزان امکان می‌دهد واژگان را بدون احساس خستگی و کسلی بیاموزند. در ادامه به بررسی ساختار دروس این کتاب می‌پردازیم:

هر فصل از کتاب با یک «Text» آغاز می‌شود که در آن واژگانی به صورت برجسته‌شده گنجانده شده‌اند؛ این کلمات برجسته، همان لغات جدیدی هستند که در فصل مذکور آموزش داده خواهند شد.

معانی این واژگان نیز در بخش «Glossary» به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود. این قسمت در نقش یک دیکشنری مختصر ظاهر می‌گردد.

قسمت بعدی، جاییست که از زبان‌آموزان خواسته می‌شود تا لغات جدید را در تمرینات داده شده به کار بگیرند. این بخش «Exercises» نامیده می‌شود. (پاسخ این تمریات در قسمت در بخش انتهایی کتاب، در قسمتی به نام « Answer Key» آورده شده است).

به منظور تسهیل بیشتر یادگیری واژگان، نکات تکمیلی و استراتژی‌های زبان‌شناسی در جدولی تحت عنوان « Spotlight» قرار داده شده است. سپس، در انتهای هر فصل سوالات مروری، که زبان‌آموزان با حل آن‌ها مطالب یادگرفته شده را تثبیت کنند، در قسمتی به نام « Review»آورده شده است.

در پایان کتاب، بخش « Vocabulary Building» به زبان‌آموزان نقش دستوری لغات، را می‌آموزد؛ چنین آیتمی، توانایی‌های زبان‌آموز را در استفاده صحیح از واژگان بالا می‌برد.

چگونه باید از کتاب Oxford Word Skills Elementary استفاده کنیم؟

کتاب Oxford Word Skills Elementary هم صورت خودآموز و هم در کلاس‌های زبان قابل استفاده است. بهترین راه‌های استفاده از این کتاب به شرح زیر می‌باشد:

استفاده به صورت خودآموز:

 این روش برای زبان‌آموزانی مناسب است که تمایل دارند بدون رفتن به کلاس زبان و به صورت مستقل، واژگان زبان انگلیسی را فرا بگیرند. این افراد می‌توانند با استفاده از فایل صوتی و تمرینات کتاب، به یادگیری اقدام کنند.

در این روش، ابتدا با مطالعه توضیحات و مشاهده‌ی تصاویر مربوط به هر لغت، کلمات جدید را مشاهده کنند و با کمک لوح فشرده، تلفظ صحیح آن‌ها را نیز بیاموزند. تمرینات مرتبط با هر درس نیز به تثبیت مطالب آموخته شده، کمک شایانی خواهند کرد.

مزیت استفاده از این روش این است که زبان‌آموزان می‌توانند موضوع مدنظر خود را از کتاب انتخاب کرده و لغات مرتبط با آن را فرا گیرند و با سرعت بیشتری پیشرفت نمایند.

دانلود کتاب Oxford Word Skills basic

یادگیری در کلاس زبان:

این روش برای زبان‌آموزانی مناسب است که گیرایی بیشتری در کلاس‌های زبان، نسبت به مطالعه‌ی خودآموز، دارند.

معمولا در این روش، معلم ابتدا زمانی را برای مطالعه‌ی بخش ابتدایی درس، اختصاص داده و سپس سوالات زبان‌آموزان در مورد لغات جدید را پاسخ می‌دهد.

سپس زبان‌آموزان تمرینات اول درس را حل خواهند کرد. بررسی پاسخ‌های این تمرین به معلم کمک می‌کند تا بداند نیاز به توضیح بیشتر درباره‌ی لغات هست یا خیر.

البته بسته به خلاقیت و شیوه‌ی تدریس، معلم زبان می‌تواند روش‌های مختلفی مانند حل گروهی یا فردی تمارین را در نظر بگیرد و سپس برای تثبیت یادگیری، پس از چند روز یا یک هفته، تمرینات مروری هر درس را حل کند تا لغات را مجدداً مرور شده و از یادگیری کامل اطمینان حاصل گردد.

سخن پایانی

امیدواریم که مقاله وبسایت کتابانه، سوالات شما را درباره محتوا و دانلود کتاب Oxford Word Skills Elementary پاسخ داده باشد. چنانچه پس از دانلود فایل های پی دی اف، همچنان نیاز به خرید کتاب Oxford Word Skills داشتید، باید بدانید که فروشگاه کتابانه، کتاب‌های آموزش زبان را با تخفیفات بسیار قابل توجه و بالا به شما عزیزان ارائه خواهد کرد.

همچنین به یاد داشته باشید که ما همواره منتظر شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما در رابطه با مقالات کتابانه هستیم. (+)

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سایت